Poziv obiteljskom turizmu na natjecanje u izvrsnosti Turistički cvijet - Kvaliteta za Hrvatsku

U okviru akcije Turistički cvijet - Kvaliteta za Hrvatsku 2019. i ove će se godine provesti ocjenjivanje obiteljskog smještaja te najboljima dodijeliti zaslužene nagrade i priznanja. Ovom nagradom odaje se priznanje najboljima u hrvatskom turizmu za kvalitetu i izvrsnost.

Hrvatska gospodarska komora ocjenjivanje provodi od 1997., a od 2015. godine njime je obuhvaćen i obiteljski smještaj, i to s namjerom da se javnost osvijesti o važnosti pružatelja usluga smještaja u domaćinstvu.

Kategorije:

• najbolji smještaj na obali (more, jezero, rijeka),
  • najbolji smještaj u gradu,
  • najbolji smještaj za obitelji,
  • najbolji smještaj za aktivan odmor,
  • najbolji smještaj za wellness odmor,
  • najbolji smještaj za boravak s ljubimcima,
  • najbolji smještaj bez barijera,
  • najbolji eko smještaj,
  • najoriginalniji smještaj,
  • najbolji smještaj u prirodi,
  • najbolji smještaj u ruralnom turizmu.

Nositeljica ocjenjivanja obiteljskog smještaja je Zajednica obiteljskog turizma Hrvatske gospodarske komore, a postupak ocjenjivanja provest će se u dvije faze. Prvu fazu čini prikupljanje i obrada fizičkih pokazatelja, dok u drugoj fazi stručna komisija vrednuje kvalitativne pokazatelje s posebnim naglaskom na specijaliziranim uslugama i sadržajima koje objekt nudi.

Prijave objekata za akciju Turistički cvijet - Kvaliteta za Hrvatsku 2019. vrše se popunjavanjem prijavnice dostupne: ovdje, i to najkasnije do 19. veljače, s time da će se dodjela nagrada održati u sklopu Foruma obiteljskog smještaja u Pazinu, 27 i 28. ožujka ove godine.