Predstavljanje Camina Krk i edukacija Kako povećati zaradu u turizmu

Turistička zajednica Grada Krka i Radionica ideja d.o.o. sve zainteresirane otočane pozivaju na predstavljanje turističkog proizvoda Camino Krk, koje će se u četvrtak, 20. veljače 2020. godine, održati u Velikoj gradskoj vijećnici, s početkom u 10.00 sati, a sve s ciljem uspostave buduće suradnje. Nakon predstavljanja tog prošle godine uspješno započetog projekta uslijedit će radionica čija je tema: Kako povećati zaradu u turizmu.

Na predstavljanje Camina Krk i edukaciju iz digitalnog marketinga s fokusom na alate koji povećavaju efikasnost i zaradu u turizmu pozvani su svi potencijalni partneri u projektu Camino Krk s područja grada i otoka Krka: ugostitelji, predstavnici turističkih zajednica i agencija, iznajmljivači i hotelijeri, prijevoznici, predstavnici OPG-ova ili voditelji suvenirnica. Sudjelovanje u ovom dvodijelnom programu potrebno je prethodno prijaviti e-mailom na: tz@tz-krk.hr, i to najkasnije do 19. veljače. Broj mjesta je ograničen, a za sve prijavljene edukacija je besplatna!

Program:

1. dio: Predstavljanje Camina Krk i poziv na suradnju

Velika vijećnica Grada Krka, 10.00 - 12.00 sati

Camino Krk - prilika za produljenje sezone (teme):

• Pozicioniranje otoka Krka na Europskoj mreži Camino putova
  • Prilika za razvoj turističkog proizvoda izvan sezone
  • Tko su ciljani gosti i kako do njih doći
  • Kako se uključiti u projekt

2. dio: Radionica kako povećati zaradu u turizmu

Velika vijećnica Grada Krka, 13.00 - 16.00 sati

Digitalni marketing (teme):

• Konkretni Internet marketing savjeti i trikovi za smještaj, restorane, agencije i druge turističke dionike
  • Kako povećati udio direktne prodaje smještaja bez provizije rezervacijskim portalima
  • Internet stranica s fokusom na prodaju smještaja - ključni elementi
  • Ciljana promocija kroz Google, Facebook, TripAdvisor i specijalizirane portale
  • Kako do više recenzija

TripAdvisor i Google Maps (teme):

• Kako potaknuti goste i kupce da vas reklamiraju drugima
  • Zašto je TripAdvisor bitan alat za promociju turističkih proizvoda
  • Tko se sve može registrirati na TripAdvisoru
  • Koji su koraci optimizacije TripAdvisor profila
  • Zašto je odgovaranje na recenzije bitno i kako to raditi
  • Kako ukloniti ili ublažiti negativne recenzije
  • Načini promocije na TripAdvisoru putem profila na društvenim mrežama
  • Registracija ili preuzimanje profila na Google Maps
  • Načini uređivanja Google Maps profila
  • Promocija Google Maps profila
  • Mogućnosti koje nudi Google Maps

Izlaganja po navedenim temama ne koriste informatički žargon te su prilagođena ciljanoj publici. Jednostavnim jezikom tako će se pojasniti konkretni koraci kojima se može povećati zarada, a bit će odrađene i praktične vježbe temeljem primjera iz prakse okupljenih sudionika.

Više o prošlogodišnjem izdanju Camina Krk pročitajte: ovdje.

Prilozi: