Predstavljanje fotomonografije Ljepote otoka Krka autora Srđana Hulaka

Predstavljanje nove fotomonografije Ljepote otoka Krka: Tragovima godišnjih doba autora Srđana Hulaka održat će se u srijedu, 14. listopada 2020. godine, u Velikoj gradskoj vijećnici, s početkom u 18.00 sati. Ovu će publikaciju uz autora, koji je ujedno i njezin nakladnik, predstaviti recenzentica Milica Žužić i (grafički) urednik Igor Gržetić.

Ljepote otoka Krka predstavljaju svojevrsnu sintezu umjetničke knjige i monografije, među čijim je koricama, na 140 stranica, publicirano više od 110 atraktivnih fotografija koje prenose priču o ljepotama otočnih prirodnih ambijenata, uz pokoji trenutak oslonjen na primjere kulturnog, točnije kiparskog, arhitektonskog, pa čak i urbanističkog nasljeđa, a sve to kroz prizmu mijena što ih generiraju godišnja doba. Riječ je o svojevrsnom albumu dopunjenom četverojezičnim (hrvatskim, engleskim, njemačkim i talijanskim) tekstom, za koji možemo kazati da predstavlja rezultat autorovog višegodišnjeg (work in progress) projekta čija nas četiri segmenta (Ljeto, Jesen, Zima i Proljeće) još jednom podsjećaju kako otok Krk s punim pravom zaslužuje naslov jedne od najneobičnijih hrvatskih (foto)destinacija u kojoj se beskraj mora i neba prelijeva u surovi krš i gole uzvisine, a njihova monokromna idila, u zelena prostranstva, guste šume i plodna polja... Sve to zaustavljeno je na fotografijama besprimjerne čistoće i promišljene kompozicije koje promatraču prenose puno više od jednom zaustavljenih kadrova, dakle, osebujne mirise, teksture i zvukove (po mnogočemu) Zlatnog otoka.

Srđan Hulak rođen je 1984. godine u Sarajevu. Osnovnu i srednju školu pohađao je u Krku, a u Rijeci Filozofski fakultet, studij Engleskog jezika i književnosti te Informatike. U dvadesetim godinama kreće s istraživanjem likovnosti i poezije, ali i s pisanjem kratkih priča. U ruke uzima fotoaparat, a medij fotografije postaje njegova trajna ljubav i profesija već čitavo desetljeće. Za svoj fotografski rad višestruko je nagrađivan. Iza sebe ima 19 izložbi i dvije publikacije: Krk u monokromu i Moj Mali princ, a sada i fotomonografiju Ljepote otoka Krka. Obiteljski život, ljubav prema fotografiji i potraga za životnim vrijednostima naposljetku su rezultirali osebujnim, direktnim i umjetničkim fotografijama koje imaju tipičan Srđanov potpis.

Knjiga Ljepote otoka Krka: Tragovima godišnjih doba, čija je cijena 179,99 kn, može se nabaviti putem Facebook profila ili internetske trgovine, odnosno kupiti u Galeriji Stanić u gradu Krku.

Važno! U skladu s trenutnim epidemiološkom situacijom, prilikom korištenja Velike gradske vijećnice potrebno je pridržavati se mjera za suzbijanje širenja zaraze tako da se: (1) koriste sjedala u skladu s obilježenim ograničenjima, (2) koriste zaštitne maske za lice bez iznimke i bez prekida te (3) na listu koja će biti dostupna na ulazu u Vijećnicu imenom i prezimenom te brojem telefona upišu sve osobe koje su nazočile događanju. S obzirom na prostorno ograničenje, u Vijećnici može boraviti najviše 30 osoba u prostoru auditorija te najviše tri osobe u prostoru predavača, uz poštivanje nužnog razmaka od dva metra.

09_ljepote_otoka_krka_0.jpg

10_ljepote_otoka_krka.jpg