Predstavnici krčkog vrtića posjetili gradonačelnika i donijeli mu proizvode i rukotvorine krčkih vrtićaraca

Predstavnici Dječjeg vrtića Katarina Frankopan - Matičnog vrtića Krk, ravnateljica Irena Žic - Orlić, odgojiteljice Katarina Skomeršić Grgurić i Sanja Perić te njihovi mališani Dorijan, Aleksander i Vito, 22. prosinca 2022. godine, uoči nadolazećih blagdana, posjetili su Grad Krk, susrevši se s gradonačelnikom Darijom Vasilićem.

Nakon srdačnog dočeka i uzajamnog božićnog čestitanja, u opuštenoj atmosferi, gradonačelnik se upoznao s radom vrtićke skupine broj 9 te iz prve ruke doznao sve o blagdanskim aktivnostima koje se provode u toj odgojno-obrazovnoj ustanovi, od organiziranih priredbi, pa sve do radionica filcanja krčke ovčje vune koje su rezultirale jedinstvenim jaslicama postavljenim na ulazu u vrtićku aulu. Njihova minijaturna varijanta odsad će krasiti i gradonačelnikov ured. Uz to su predstavljeni i autentični proizvodi krčkih vrtićaraca: maslinovo ulje, džem od smokava, sušene smokve i sjemenke bilja, koji govore u prilog tome kako mališani već s prvim koracima započinju upoznavati vrijednosti i blagodati poljoprivrede te načela održivog razvoja, što je, naposljetku, potkrepljeno i eko statusom kojeg već dugi niz godina baštini ova krčka ustanova.