Registracija u sustav eVisitor: Upute za vlasnike kuća i stanova za odmor (vikendaše) te stanovnike općina i gradova koji primaju goste

Zbog izvanredne situacije, registracija u sustav eVisitor prilagođena je: za korisnike kuća i stanova za odmor (vikendaše), kao i za stanovnike općina i gradova koji primaju goste. Prema tome, do normalizacije situacije, za potrebe registracije u sustav eVisitor, nije potrebno osobno dolaziti u turističke urede.

Prvu registraciju tako je moguće odraditi na dva načina:

1. Obveznik svojoj nadležnoj turističkoj zajednici može poslati zahtjev za registraciju u sustav eVisitor te svu potrebnu dokumentacij dostaviti mailom, i to skeniranu ili fotografiranu.

Potrebnu dokumentaciju čine:

• za vlasnke kuća/stanova za odmor (vikendaše): kupoprodajni ugovor, izvadak iz zemljišnih knjiga ili katastra te rješenje o nasljeđivanju ili slično;
  • za stanovnike općina ili gradova koji primaju goste: osobna iskaznica (a podatci koji moraju biti vidljivi su ime, prezime, OIB i adresa prebivališta).

Kada turistička zajednica povratno javi obvezniku da je registriran, obveznik se može prijaviti u sustav eVisitor, i to putem NIAS-a (e-Građani).

2. Obveznik svojoj nadležnoj turističkoj zajednici može poslati zahtjev za registraciju u sustav eVisitor te svu potrebnu dokumentacij dostaviti mailom, i to skeniranu ili fotografiranu.

Potrebnu dokumentaciju čine:

• za stanovnike općina ili gradova koji primaju goste: osobna iskaznica (a podatci koji moraju biti vidljivi su ime, prezime, OIB i adresa prebivališta);
  • broj mobilnog telefona.

U ovom slučaju, turistička zajednica će obvezniku poslati korisničko ime i TAN listu mailom, a lozinku putem SMS poruke ili telefonskim pozivom.

Sve obveznike koji su na ovaj način registrirani u sustav eVisitor, turističke zajednice moraju posebno evidentirati kako bi ih se pozvalo na potvrdu registracije kada će za to biti omogućeni uvjeti.

Ističemo, stanovnici općina i gradova koji primaju goste ne plaćaju turističku pristojbu. Jednako tako, vlasnici kuća i stanova za odmor (vikendaši) turističku pristojbu plaćaju samo tijekom sezone (od 15. lipnja do 15. rujna) što znači da u ovom razdoblju nisu u obvezi plaćati turističku pristojbu.

Kontakt podatke Turističke zajednice Grada Krka preuzmite: OVDJE!