Sestre Bogdanić ostvarile značajan rezultat na Pojedinačnom šahovskom prvenstvu Hrvatske

U Splitu su između 20. i 26. lipnja 2013. godine odigrana Pojedinačna šahovska prvenstva Hrvatske za kadete i kadetkinje. Igralo se po pravilima FIDE, i to u devet kola. Posebna prvenstva odigrana su za kategorije od 9 do 11, odnosno od 13 do 15 godina.

U ženskoj konkurenciji na tom su natjecanju nastupile članice Šahovskog kluba KrK, sestre Katarina i Antonela Bogdanić, ostvarivši zapažene ruzultate.
Mlađa Katarina Bogdanić nastupila je na prvenstvu za kadetkinje do 11 godina i osvojila izvrsno 2. mjesto, prikupivši 7 bodova. Isti broj bodova osvojila je i prvakinja Magdelena Muha, inače članica Šahovskog kluba Zagreb. U ovoj kategoriji nastupilo je 20 šahistica, a igralo se tempom od 30 minuta po igraču, plus 30 sekundi za svaki potez.
Starija Antonela Bogdanić nastupila je na prvenstvu za kadetkinje do 15 godina i osvojila također izvrsno 5. mjesto s 5 osvojenih bodova. Prva je bila Heike Roklicer, majstorska kandidatkinja iz Šahovskog kluba Donji Miholjac s 8 bodova. U ovoj kategoriji nastupilo je 17 šahistica pored kojih je čak šest majstorskih kandidatkinja i četiri prvokategornika, a igralo se tempom od 90 minuta po igraču, plus 30 sekundi za svaki potez.
Veliki je to uspjeh članica krčkog šahovskog kluba, ali i njihovog trenera Ivana Mandekića koji osim što ih tijekom čitave godine uči, budno prati svaki njihov nastup.