Sestre Bogdanić primio krčki gradonačelnik

Izniman uspjeh Katarine i Antonele Bogdanić na nedavno održanom Pojedinačnom šahovskom prvenstvu Hrvatske bio je razlogom da im na tome čestita i gradonačelnik Darijo Vosilić tijekom kratkog prijema organiziranog 24. srpnja 2013. godine u njegovom uredu.

Ove uspješne mlade šahistice o svojim su zavidnim šahovskih iskustvima, treninzima i pobjedama, svjedočile u društvu roditelja, koji im pružaju svesrdnu podršku, ali i predsjednika Šahovskog kluba Krk Vladimira Panića.
Naime, Pojedinačno šahovsko prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje održano je sredinom lipnja u Splitu, a natjecatelji/ce bili su raspoređeni u dvije kategorije, i to onu koja je okupljala igrače/ice od 9 do 11, odnosno od 13 do 15 godina.
Mlađa Katarina Bogdanić nastupila je na prvenstvu za kadetkinje do 11 godina i osvojila izvrsno 2. mjesto, prikupivši u konačnici 7 bodova, jednako kao i prvakinja Magdelena Muha, članica Šahovskog kluba Zagreb. U ovoj kategoriji nastupilo je 20 šahistica, a igralo se tempom od 30 minuta po igraču, plus 30 sekundi za svaki potez.
Starija Antonela Bogdanić nastupila je na prvenstvu za kadetkinje do 15 godina i osvojila također izvrsno 5. mjesto s 5 osvojenih bodova. Prva je u ovoj kategoriji bila Heike Roklicer, majstorska kandidatkinja iz Šahovskog kluba Donji Miholjac s 8 prikupljenih bodova. Ovdje je nastupilo 17 šahistica, a igralo se tempom od 90 minuta po igraču, plus 30 sekundi za svaki potez.
Značajan je to uspjeh članica krčkog šahovskog kluba, ali i njihovog trenera Ivana Mandekića koji ih, kako je istaknuto, za nastupe priprema tijekom čitave godine.