Stanovnicima Grada Krka omogućene besplatne ulaznice za ATAAC konferenciju

ATAAC konferencija, koja se održava po šesti put, najveći je takav događaj u ovom dijelu Europe posvećen asistivnoj tehnologiji i komunikaciji. Na konferenciji sudjeluju brojni ugledni izlagači i predavači koji se bave naprednom tehnologijom za djecu s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom. Organizatori konferencije su tvrtka E-Glas d.o.o., Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci te Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Konferencija se prvi put održala 2016., a 2019. godine ATAAC je okupio 2.175 registriranih sudionika iz preko 50 zemalja, od čega je 700 sudjelovalo online. Ove se godine očekuje više od 20 predavača iz cijelog svijeta koji će kroz predavanja, radionice i prezentacije demonstrirati primjenu asistivne tehnologije u svakodnevnom životu osoba s invaliditetom. Sva predavanja bit će simultano prevođena s engleskog na hrvatski jezik i obrnuto. Osim vrhunskih predavača, konferencija će ugostiti i vodeće svjetske proizvođače asistivne tehnologije, što će sudionicima iz Hrvatske omogućiti da se upoznaju s najnovijim dostignućima u ovoj oblasti.

Konferencija će se održati dva dana, 23. i 24. listopada 2024. godine, u Zagrebu, u tamošnjem Mozaik Event Centru (Slavonska Avenija 6/2, 10000, Zagreb), a za sve zainteresirane stanovnike Grada Krka osigurane su besplatne ulaznice.

Kako biste iskoristili ovu priliku, najprije je potrebno posjetiti internetsku stranicu ATAAC konferencije, kliknuti na opciju Rezervacija u gornjem desnom kutu te u drugom koraku prijave unijeti promo kod: KRKFREE!