Svjetski dan multiple skleroze: Treći MS Walk Krk okupio 30-ak šetača

Uoči Svjetskog dana multiple skleroze, 27. svibnja 2023. godine, u gradu Krku odrađen je treći po redu MS Walk Krk, i to pod motom Svaki korak se broji - Hodaj za one koji ne mogu, čime je 30-ak okupljenih šetača simbolički skrenulo pozornost na probleme s kojima se susreće više od 7.000 Hrvata oboljelih od ove progresivne autoimune bolesti.

Šetači zaista različitih dobnih skupina prešli su rutu dugu 10-ak kilometara koja se ovog puta protezala poluotokom Prniba, da bi naposljetku prikupili zavidnih 51.200 koraka. A nakon što i ostali gradovi diljem Hrvatske odrade svoje MS Walk akcije, lokacija na kojoj se izbroji najviše koraka naredne će godini biti domaćin ove hvalevrijedne inicijative na nacionalnoj razini.

Već devetu godinu za redom MS Walk odvija se u mnogim hrvatskim gradovima, i to s namjerom da se javnost upozna s brojnim problemima s kojima se susreću oboljeli od multiple skleroze, poput različitih pristupa kvalitetnom liječenju, ali i činjenice da liječenje u mnogim slučajevima ovisi upravo o mjestu stanovanja.

Krčku su šetnju svojom donacijom ugodnijom učinili Turistička zajednica Grada Krka, dok ju je na poseban način podržalo i Dobrovoljno vatrogasno društvo Grada Krka.