Svjetskog dana multiple skleroze: Podržite MS Walk Krk!

Povodom Svjetskog dana multiple skleroze koji se svake godine obilježava 30. svibnja, u subotu, 04. lipnja 2022., u gradu Krku održat će se drugi MS Walk Krk, i to pod motom Svaki korak se broji - Hodaj za one koji ne mogu, kako bi se simbolički skrenula pozornost na probleme s kojima se susreće više od 7.000 oboljelih od multiple skleroze u Hrvatskoj.

Stoga, pozivaju se svi otočani koji žele doprinijeti podizanju svijesti o ovoj neizlječivoj bolesti da se u 16.00 sati okupe pred kapelicom sv. Lucije te ostatak popodneva provedu u ugodnoj šetnji obližnjim poluotokom Prniba.

Ovu akciju, koja je dijelom svjetske MS Walk inicijative, svojim će donacijama ugodnijom učini Pekarski obrt Ilirija, Turistička zajednica Grada Krka i Hoteli Krk, dok će je na poseban način podržati Dobrovoljno vatrogasno društvo Grada Krka i Udruga Žene za otok.