Uhvati film, krčko izdanje festival koji mijenjaja perspektive

U organizaciji riječke Udruge Spirit, u Velikoj vijećnici Grada Krka, 02. lipnja 2015. godine, biti će predstavljena selekcija filmova prikazivanih u sklopu trinaeste međunarodne inicijative Uhvati film. Program će startati u 19.30 sati, a ulaz na filmske projekcije dobrovoljan je prilog!

Uhvati film festival je zabavnih i poučnih, žanrovski različitih, kratkih filmova, koji govore o tome kako osobnost nadilazi invaliditet. Nakon Rijeke i Novog Sada, koji su matični gradovi manifestacije, turneje se provode diljem regije, a ove, pete godine za redom retrospekcija najboljih filmova biti će predstavljena i krčkoj publici. Naime, organizacija ovog festivala međunarodnog karaktera, pod vodstvom novosadske Kreativno afirmativne organizacije Parnas, započela je 2003. s ciljem informiranja javnosti o životu, aktivnostima, pravima i dostignućima osoba s invaliditetom kako bi se potaknulo na razumijevanje i prihvaćanje različitosti te stvaranje uvjeta za veću vidljivost i uključivanje osoba sa invaliditetom u sve sfere društvenog života.
Bitan segment festivala predstavlja i podrška filmskim redateljima, scenaristima i glumcima s invaliditetom, a sve u cilju promoviranja njihovih radova i dostignuća, prepoznavanja njihovih potencijala te vršenja utjecaja na medije radi adekvatnijeg i politički korektnijeg praćenja aktivnosti i dešavanja u kojima sudjeluju osobe sa invaliditetom.