Upute za realizaciju donacija i pomoći pogođenima potresom na području Sisačko-moslavačke županije

Pomoć unesrećenima uslijed razornog potresa na području Sisačko-moslavačke županije možete realizirati na sljedeće načine:

1. Novčanim donacijama:

Hrvatski crveni križ objavio je javni poziv građanima i tvrtkama da uruče donacije na račun Privredne banke Zagreb, i to kako slijedi:

– IBAN broj: HR6923400091511555516

– Poziv na broj: 770

– Za uplate iz inozemstva - SWIFT CODE: PBZGHR2X

Uplate mogu ići i mobilnim bankarstvom putem barkoda:

01-kod.jpg

2. Donacijom materijalnih sredstava (prehrambenih i higijenskih artikli te zaštitne opreme):

Pravne osobe mogu se javiti Hrvatskom crvenom križu e-mail na donacije@hck.hr, a građani i u najbliže društvo Crvenog križa. Na području Primorsko-goranske županije popis gradskih društava Crvenog križa dostupan je: OVDJE.

3. Donacijom opreme, mehanizacija i slično:

Oni koji žele pomoći opremom, mehanizacijom i slično mogu se javiti MUP-u e-mailom na potres.petrinja@mup.hr.

4. Volontiranjem:

Svi potencijalni volonteri mogu se javiti gradskim društvima Crvenog križa s područja Primorsko-goranske županije, a čiji su kontakti dostupni: OVDJE.