Uspostavljena aplikacija eObrasci za predaju Zahtjeva za ostvarivanje prava na besplatni javni otočni cestovni prijevoz

Temeljem Pravilnika o načinu ostvarivanja prava na besplatan javni otočni cestovni prijevoz (Narodne novine broj 68/24), Upravni odjel za pomorsko dobro, promet i veze Primorsko-goranske županije, na zahtjev stranke izdaje potvrdu za besplatan javni otočni cestovni prijevoz temeljem koje prijevoznik izdaje pokaz.

Kako bi se korisnicima olakšalo podnošenje zahtjeva za ostvarivanje prava na besplatan javni otočni cestovni prijevoz, omogućen je digitalni način ispunjavanja obrasca, i to putem aplikacije eObrasci PGŽ. Prema tome, klikom na poveznicu ili skeniranjem QR koda u nastavku otvara se obrazac kojeg je potrebno ispuniti, priložiti potrebnu dokumentaciju i poslati ga na obradu. Po provedenom postupku, ako korisnik ostvaruje pravo na besplatan prijevoz, zaprimit ćete potvrdu temeljem koje prijevoznik može izdati pokaz.

Osim putem Interneta, predaju Zahtjeva za ostvarivanje prava na besplatan javni otočni cestovni prijevoz moguće je ostvariti i osobnim dolaskom u jednu od pisarnica Primorsko-goranske županije na sljedećim adresama:

• Rijeka, Riva 10, šalter 8, radnim danima od 08.30 - 15.30 sati,
  • Krk, Trg bana Jelačića 3, radnim danima od 07.30 - 14.30 sati,
  • Mali Lošinj, Riva lošinjskih kapetana 7, radnim danima od 07.30 - 14.30 sati i
  • Rab, Palit 71, radnim danima od 07.30 - 14.30 sati

ili slanjem zahtjeva poštom na adresu:

Primorsko-goranska županija, Upravni odjel za pomorsko dobro, promet i veze, Riva 10, Rijeka.

Obrazac se može preuzeti u svim navedenim pisarnicama, kao i u pisarnici Grada Cresa, a može ga se isprintati i s internetskih stranica Primorsko-goranske županije.