Vlatko Štampar krčkim nastupom sažeo 15 godina svoje stand up karijere i uveo u dramski dio ovogodišnjih Ljetnih priredbi

U dramski dio programa 68. Ljetnih priredbi, 01. srpnja 2024. godine, pred solidno popunjenim auditorijem Velike vijećnice Grada Krka - Kina Krk (gdje je program izmješten zbog vremenskih neprilika) uvela je stand up komedija Vlatka Štampara tijekom koje je, u povodu 15 godina karijere, s izvrsno raspoloženom publikom podijelio svoje najbolje, najdraže, najcrnije i najiskrenije fore.

Svoj drugi nastup u gradu Krku ovaj poznati stand up komičar predstavio je sljedećim riječima:

– Prošlo je 15 godina od prvih nastupa. 15 godina karijere. Čudno mi je to nazivati karijerom. Malo prepompozno. Ali ipak je 15 godina nečega. Vježbanja. 15 godina pišem fore i konstantno razmišljam kako i čime vas mogu nasmijati. Hrpe ispisanih blokića, notesa, natuknica, grešaka, zabluda i nejasnoća. I onaj sveprisutni komičarski strah da si sve smiješno već rekao. I da je gotovo. Od nastupa po birtijama, restoranima, festivalima, kazalištima, domjencima, svadbama, HNK-ovima i vatrogasnim zabavama, Lisinskima i prčijama. Bilo je svega. A imam osjećaj da sam tek krenuo. Odnosno, nadam se da sam tek krenuo. U dosadašnjoj sam karijeri napisao pet stand-up specijala: Bratec je trd, Štamparska greška, Odraslost, Bolja polovica i Zabezeknut. Uskoro je u planu novi, šesti. Ukupno imam više od 10 sati fora, mesa, materijala s kojim vas mogu dobiti, slomiti i nasmijati. A to mi je najdraže. Nasmijavati vas. Neke fore više ne izvodim, nekima je prošao rok, neke jednostavno više nisu ja. Ali svaki show ima svoje najbolje, najbrutalnije, najiskrenije fore. Plan je ovom prigodom bio sakupiti sve te hitove, ubojice, fore odlikaše i napraviti set-listu najbolje od najboljeg. Šlag svih 15 godina rada i truda. U dva sata kaosa.

Za one koji ga još uvijek ne znaju, Vlatko Štampar je nikad pronađeno utjelovljenje svih suludih misli koje svatko od nas pomišlja u onom dijelu uma koji s razlogom ignoriramo. Za one koji su ga doživjeli, Vlatko je bio i ostaje ventil, pipa, sasvim suludih asocijacija koje u kombinaciji s njegovom nezamjenjivom manirom neizbježno mame smijeh i čine ga jednim od ponajboljih komičara na ovim prostorima.

U nastavku dramskog dijela Ljetnih priredbi, već u ponedjeljak, 08. srpnja, slijedi komedija Ništa im neće bit’ Kazališta Moruzgva, u srijedu, 10. srpnja, predstava za djecu Petar Pan Kazališne družine Ivana Brlić-Mažuranić, a u petak, 12. srpnja, hit-komedija Tere i Luce Kazališta Planet art.

Ulaznice za programe ovogodišnjih Ljetnih priredbi kupuju se na prodajnom mjestu u Galeriji Decumanus, Josipa Jurja Strossmayera 2 (stari grad), unutar njezinog redovnog radnog vremena, od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata. U suprotnom, ulaznice se mogu rezervirati telefonom na 051 220 041.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.