12. izdanje akcije Otočna rožica - dodjela nagrada i priznanja

U mjesecu obilježavanja blagdana sv. Franja Asiškog, zaštitnika prirode, Turistička zajednica otoka Krka, u suradnji s Turističkom zajednicom Grada Krka i Osnovnom školom Fran Krsto Frankopan - Matičnom školom Krk, organizira dodjelu nagrada i priznanja za najljepše otočne vrtove, balkone i balature koja će se, u sklopu 12. izdanja akcije Otočna rožica, održati u četvrtak, 10. listopada 2019. godine, u Velikoj vijećnici Grada Krka, s početkom u 11.00 sati.

Nakon pozdravnih riječi domaćina i predstavnika Turističke zajednice otoka Krka, okupljene će s vrijednostima ove inicijative upoznati članovi Stručnog povjerenstva, pod vodstvom predsjednice krajobrazne arhitektice Dobrile Kraljić, zaduženi za njezinu provedbu. Nakon podjele nagrada i priznanja otvorit će se izložba fotografske dokumentacije svih nagradom ovjenčanih vrtnih i ostalih hortikulturnih površina. U programu će sudjelovati učenici krčke osnovne škole te mladi riječki pijanist Mateo Žmak, dok je vođenje povjereno Gordani Gržetić.

Akcija Otočna rožica, u suradnji sa svim otočnim turističkim zajednicama, provodi se s ciljem unaprjeđenja kvalitete uređenja okoliša i vrtne kulture, kao i podizanja svijesti, koliko o zaštiti okoliša, toliko i o potrebi unapređenja turističkog proizvoda, posebice u privatnom smještaju. Sponzorsku podršku ovoj inicijativi pružili su: Trgovačko-komunelno društvo Ponikve eko otok Krk d.o.o., Turistička zajednica Grada Krka, Valamar Riviera d.d., OPG Mateo Perišić, P&B hortikultura, Parkovi plus d.o.o., Turistička zajednica Kvarnera i Hrvatska turistička zajednica.

Prilozi: