59. Ljetne priredbe: Zajednički koncert Kvarteta Papandopulo i Linde Mravunac Fabijanić

Posljednji ovogodišnji koncert klasične glazbe, u sklopu programa Ljetnih priredbi, na Sceni Zidine, 14. kolovoza 2015. godine, s početkom u 21.30 sati, zajednički će izvesti zagrebački Papandopulo kvartet i čembalistica Linda Mravunac Fabijanić.

Papandopulo kvartet čine četvorica hrvatskih saksofonista - Nikola Fabijanić (sopran saksofon), Gordan Tudor (alt saksofon), Goran Jurković (tenor saksofon) i Tomislav Žužak (bariton saksofon) - svi redom diplomanti Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu. Nakon studija svoja su znanja usavršavali na konzervatorijima u Parizu, Amsterdamu i Beču te na seminarima uglednih svjetskih saksofonista. Kvartet je dosad nastupao na mnogim festivalima i značajnim glazbenim manifestacijama u Hrvatskoj i inozemstvu. Osobitu važnost pridaju promidžbi nove glazbe, ponajviše skladbama mladih hrvatskih i inozemnih autora, pa su tako praizveli djela Mirele Ivičević, Frane Đurovića, Mattiasa Kranebittera, Dubravka Palanovića, Tene Borić i drugih, pri čemu ne zanemaruju ni glazbu minulih stoljeća. Članovi Kvarteta bave se i pedagoškim radom pa predaju na glazbenim akademijama u Zagrebu, Sarajevu i Novom Sadu, glazbenim školama u Zagrebu, Splitu, Jastrebarskom i Samoboru, a djeluju i kao mentori - predavači na majstorskim radionicama u Hrvatskoj i inozemstvu. Zajedno su pokrenuli Školu saksofona u Jaski, iznimno uspješan međunarodni proljetni seminar za učenike i studente saksofona.
Pijanistica i čembalistica Linda Mravunac Fabijanić svoju umjetničku aktivnost ostvaruje u dva smjera. Nakon završenih studija glasovira i čembala na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji, usavršavala se kod renomiranih svjetskih pedagoga. Na sceni je prisutna već dvadest godina, a kritika je proglašava darovitom i maštovitom umjetnicom. U svom repertoaru baštini skladbe od razdoblja baroka, pa sve do novije literature svjetskih i hrvatskih suvremenika, pri čemu u biografiji svake godine zabilježi i nekoliko praizvedbi.

Ulaznice za koncert po cijeni od 50,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata, te nakon 06. kolovoza između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program organizira Centar za kulturu Grada Krka.