64. Ljetne priredbe: Hit komedija Pod hitno na hitnu, Kerekesh teatar

Dramski program 64. Ljetnih priredbi nastavlja se u utorak, 28. srpnja 2020. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), s početkom u 21.30 sati, i to hit komedijom Pod hitno na hitnu, Kerekesh teatra. Cijena ulaznice iznosi 80,00 kn.

Završiti na hitnoj nikada nije smiješno. Osim kada se te nemile situacije dohvati Kerekesh teatar! U njihovoj, po mnogočemu jedinstvenoj hitnoj, tako prevladavaju manje hitni slučajevi. Više se tu radi o bukvalnim slučajevima hitnosti, baziranim na osobnim tumačenjima bolesti. Iznenadni napadaji, kao i nedefinirana stanja organizma, zajedno s nepoželjnim nuspojavama, razlog su odigravanja ovog više milog nego nemilog događaja. S medicinskog aspekta, korisnici koji se zatiču u prostoriji hitne medicinske skrbi, ne raspolažu poviješću bolesti, već raspolažu vlastitom dijagnozom, samouvjerenjem i dozom razočaranja u zdravstveni sustav. Njihovo beskrajno raspolaganje vremenom možemo tumačiti kao naviku ili dosadu, ili pak percipirati kao bijeg od žene, punice, ukućana, obveza, vlastite sramote ili samog sebe… Urnebesne situacije su zagarantirane!

Tekst i režiju ove komedije potpisuje Ljubomir Kerekeš, scenografiju Dario Horvat, kostimografiju Mladen Jeremić, glazbu Marin Kereš i Ljubomir Kerekeš, dok u predstavi glume: Jan Kerekeš (punker Zlatko), Goran Koši (Jurica Mišić), Darko Janeš (Darko Pampur), Draško Zidar (Pero Gušter) i Ljubomir Kerekeš (penzioner).

S obzirom na trenutne epidemiološke prilike, organizatori mole da se ulaznice za kazališne predstave kupuju na prodajnom mjestu u Galeriji Decumanus, J. J. Strossmayera 2 (stari grad), unutar njezinog redovnog radnog vremena, od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata, a sve kako bi se izbjeglo stvaranje gužvi na blagajni (tj. ulazu) Scene Zidine. U suprotnom, ulaznice se, ali samo iznimno, mogu rezervirati telefonom na 051 220 041. Također, potrebno je voditi računa o tome kako će broj ulaznica biti ograničen s obzirom na smanjeni broj mjesta, radi provođenja epidemioloških mjera. Publici se preporučuje nošenje zaštitnih maski uz obvezno poštivanje socijalne distance, i napomenu kako će se gledalište otvarati čak 45 minuta prije početka programa.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.