68. Ljetne priredbe: Svečano otvorenje uz Leonoru Surian Popov i program U ritmu Broadwaya

Povodom otvorenja 68. Ljetnih priredbi, u četvrtak, 20. lipnja 2024. godine, na Sceni Zidine s početkom u 21.00 sat, nakon tradicionalnog potpisivanja festivalske povelje, koncert pod nazivom U ritmu Broadwaya izvest će Leonora Surian Popov. Ulaz je slobodan!

Uz ovu čarobnu glazbenu večer, koja će donijeti dašak Broadwaya, naša poznata i višestruko nagrađivana glumica, glazbena umjetnica i prvakinja HNK Ivana pl. Zajca u Rijeci, Leonora Surian Popov, slavi 20. obljetnicu svojeg profesionalnog života pod svjetlima pozornice.

Jedna od rijetkih izvođačica koje na ovim prostorima mogu iznijeti najzahtjevnije i najdivnije melodije najvećih svjetskih mjuzikala, članica Talijanske drame HNK Ivana pl. Zajca, publici je pripremila trenutke za pamćenje. Svima poznati i omiljeni broadwayski evergreeni oživjet će na pozornici u ovoj koncertnoj večeri, u kojoj će uz Leonoru zapjevati i gošća Kim Verson.

Zarazne melodije i Leonorina mjuzikl priča publiku će odvesti na nezaboravno glazbeno putovanje svijetom mjuzikla, s numerama, iz Evite, Poljubi me, Chicaga, Cabareta, Aladdina, Jadnika…, a koje će izvedene biti na čak tri jezika: engleskom, talijanskom i hrvatskom.

Ovu gala večer donosi koprodukcija HNK Ivana pl. Zajca i B GLAD produkcije, pod redateljskom palicom Tihane Strmečki i glazbenim ravnanjem Filipa Gjuda, uz scenarij Igora Weidlicha i Giuseppea Nicodema. Večer mjuzikla s Leonorom, večer je pravog sjaja vodećih svjetskih pozornica - jedinstvena, čarobna, ispunjena pjesmom i plesom koji će publiku dići na noge. Dođite i prepustite se ritmu Broadwaya!

Leonora Surian Popov kazališna je i televizijska glumica, glazbena umjetnica, prvakinja HNK Ivana pl. Zajca. Diplomirala je glumu na Akademiji dramskih umjetnosti Silvio D’Amico u Rimu 2003. godine. Iste je godine primljena u stalni angažman u HNK Ivana pl. Zajc u Rijeci, gdje je ostvarila niz uloga u dramskim predstavama Hrvatske i Talijanske drame, te oduševila u raznim mjuziklima. Od rujna 2014. do studenog 2016. bila je ravnateljica Talijanske drame HNK Ivana pl. Zajca. Šira ju je publika upoznala i u jednoj od glavnih uloga u hrvatskoj telenoveli Sve će biti dobro. Objavila je tri nosača zvuka u izdanju Aquarius recordsa: Moj mali svijet (2008.), u suradnji s najpriznatijim hrvatskim jazz glazbenicima i harfisticom Vlastom Hribar objavljuje Bijeli Božić (2010.) i Nanita - uspavanke za djecu (2015.). Svestrana i duhovita, izdala je i zbirku viceva o plavušama Vic je što sam plava - najbolji vicevi o plavušama (Profil, 2012.).

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.