Budite dijelom Glazbenog tečaja Vrbnik

I ove godine, četvrti put za redom, Općina Vrbnik i Turistička zajednica Općine Vrbnik, između 11. i 19. srpnja, organiziraju popularni glazbeni tečaj kojeg je u tri prethodna saziva uspješno završilo pedesetak mladih polaznika iz Vrbnika, Punta, Rijeke, Dobrinja i Krka.

Prijave za sudjelovanje u ovogodišnjem edukativnom progamu namijenjenom svima bez obzira na glazbeno (pred)znanje, mogu se do 01. srpnja, realizirati putem Turističke zajednice Općine Vrbnik, i to telefonom na 052 857 479 ili 091 234 50 58, odnosno e-mailom na info@vrbnik.hr. Cijena edukacije, koja se provodi pod vodstvom Damjan Grbca, s uključenim cjelodnevnim radionicama po polazniku iznosi 1.000,00 kn, dok će se sudjelovanje na jednoj od niza predviđenih radionica plaćati 200,00 kn.
Glazbeni žanrovi obuhvaćeni tečajem su pop, rock, zabavna, etno i jazz glazba, dok edukaciju čine satovi klavira, gitare, bas gitare, bubnjeva, harmonike, trube, saksofona, klarineta, flaute i solo pjevanja. Program započinje u subotu, 11. srpnja, a završava u nedjelju, 19. srpnja, zajedničkim završnim koncertom svih polaznika. Ovim tečajem svaki sudionik tako dobiva više od 45 sati glazbene edukacije, a naposlijetku i diplomu. Profesorski kadar čine profesionalni glazbenici s iskustvom u radu na sličnim seminarima (Damjan Grbac - bas gitara, solfeggio, harmonija, zajedničko muziciranje; Spartaco Črnjarić - gitara, solfeggio, harmonija; Tonči Grabušić - bubnjevi; Lela Kaplowitz - pjevanje, Dina Rizvić - klavir, klavijature, harmonij; Mihalj Ivković - harmonika), a svakodnevna izobrazba podijeljena je na individualni rad (od 09.00 do 11.00 sati) i zajedničke satove (od 11.30 do 14.00 sati). Zadaća ovog programa jest da se polaznici, osim kroz praksu samostalnog sviranja, što je više moguće upoznaju s glazbom i putem zajedničkog muziciranja, druženja, rasprave i razmijene iskusatava.
Novost ovogodišnjeg tečaja predstavlja održavanje jednodnevne radionice, 15. srpnja, koju će voditi vrhunski glazbenici svjetskog glasa, članovi Trija SVETI, Vasil Hadžimanov, Branko Trijić i Marko Đorđević.
Kao i prošle godine, organizaciju ove vrijedne inicijative podržala je i Turistička zajednica Grada Krka, omogućivši, 17. srpnja, na Trgu Kamplin u gradu Krku s početkom u 21.30 sati, još jedno zajedničko koncertno predstavljanje na koje su dobrodošli svi ljubitelji žive svirke!