Čarobnjak iz Oza mališanima demonstrirao vrijednosti pravog prijateljstva

U izvedbi Krčanima dobro znane Kazališne družine Ivana Brlić Mažuranić, na Sceni Zidine, kao drugi ovogodišnji program namijenjen najmlađim posjetiteljima Ljetnih priredbi, 22. srpnja 2020. godine, odigrana je lutkarska predstava Čarobnjak iz Oza, inspirirana proslavljenim predloškom američkog pisca za djecu Lymana Franka Bauma.

Iako je Baum ovu poznatu bajku napisao prije svega za dječju zabavu, njome je, osim demonstracije pravog prijateljstva, odaslao i jednu važnu pouku: treba znati kontrolirati svoje strahove, ali osjećati strah, nešto je sasvim normalno. Također, predstava je okupljene krčke mališane poučila o tome kako je važno spoznati da čovjek ne mora znati baš sve, što su najbolje pokazale maštovite dogodovštine triju neobičnih likova Strašila, Limenog Drvosječe i Plašljivog Lava, koji su, u jednome trenutku, pomoć zatražili od druželjubive djevojčice Dorothy, a sve s namjerom da se otisnu prema ostvarenju vlastitih snova.

U ovom zanimljivom kazališnom komadu, čiju režiju potpisuje Serđo Dlačić, svoje su glumačke vještine predstavili Luka Stilinović kao čarobnjak iz Oza, Gabrijela Babić kao Dorothy, Valentina Srnojević kao Strašilo, Matej Safundžić kao Limeni Drvosječa i Darija Vlajnić kao Plašljivi Lav, dok su izrada mobilne scenografije i atraktivnih lutki bili povjereni Luči Vidanović.

Posljednji ovogodišnji dječji program na redu je u ponedjeljak, 03. kolovoza, kada mališane očekuje nagrađivana predstava Grimmix Kerekesh teatra, u kojoj će, na šaljivi način, saznati što se sve događa kada se na jednom mjestu nađu najdraži junaci slavne braće Grimm: Snjeguljica, Crvenkapica, Kraljević, Lovac, Vuk, Zla Kraljica, Patuljci i Ogledalo…

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.