Doprinos skladu, miru i zajedništvu: U Krku obilježen Međunarodni dan joge

Međunarodni dan joge (International Day of Yoga) diljem svijeta obilježava se još od 2015. godine, a Hrvatska je tek jedna od mnogih zemalja koje su podržale taj proglas. U tom kontekstu treba istaknuti kako se i Krk našao u zajednici hrvatskih gradova koji su obilježili ovu globalnu inicijativu, i to s ciljem da ukažu na sve dobrobiti sklada, mira i zajedništva, što ih u okvirima svog rekreacijsko-duhovnog koncepta zastupa i promiče joga.

Obilježavanje Međunarodnog dana joge na otvorenom vježbalištu Dražica (Activity Center Krk) priređeno je u jutarnjim satima 18. lipnja 2024. godine, s time da je za organizaciju, pod pokroviteljstvom Veleposlanstva Indije, bio zadužen obrt Infinity Sport. Vođenje ovog programa, namijenjenog svima koji su željeli upoznati jogu, kao i osjetiti brojne dobrobiti koje ona pruža u potrazi za holističkim zdravljem i skladom, bilo je povjereno licenciranoj voditeljici joge, aktivistici i humanitarki Svjetlani Vrkljan Radovčić poznatijoj kao Svjetlana Surya (joga protokol). Ona je u kraćem uvodu istaknula kako joga ne predstavlja religiju, kao ni jedan od brojnih oblika tjelovježbe, već način života, tj. kompleksnu znanost o balansu tijela, uma i duše.

Dodajmo tome kako se, zahvaljujući sponzorstvu Turističke zajednice Grada Krka, besplatni joga susreti, na istoj lokaciji, sve do 12. rujna, nastavljaju dvaput tjedno, i to svakog utorka i četvrtka, od 08.00 do 09.00 sati. U slučaju lošeg vremena treninzi će se odvijati u prostoru Fitness centra Koralj, s time da će na blagdan Velike Gospe, 15. kolovoza, izostati.

Fotografije: Luka Tabako/Turistička zajednica Grada Krka.