Ekološka tržnica u gradu Krku

Na lokaciji ispod koprivića u gradu Krku (pored Velikog parka), u subotu, 07. svibnja 2022. godine, s početkom u 09.00 sati, kreće treća ovogodišnja ekološka tržnica čiju organizaciju, već petu godinu za redom, vodi Udruga Progres Krk kojoj je zadaća promovirati ekološki uzgoj hrane tj. ekološki certificirane proizvode.

U svom najrecentnijem izdanju na tržnici će se moći pronaći voće i povrće te prerađevine istog, suhomesnati i mliječni proizvodi, tjestenine, različita brašna, med, maslinovo ulje, proizvodi od goji bobica te ekološki namazi, sirupi i likeri.

Ovom će prigodom svoje proizvode na ekološkoj tržnici predstaviti otočanima već dobro poznati proizvođači: OPG Brolich, OPG Matija Loboda, OPG Mićić, OPG Bogdanić, OPG Sokić, SMID i Kmetija Žagar (BIO Dobrote).

Dodajmo tome kako se ove godine planira ukupno 14 ekoloških tržnica, i to svake prve subote u mjesecu te dodatno, tijekom ljetnih mjeseci, svaki treći utorak u mjesecu.