U završnici programa kojim su obilježeni Dan grada, 06. lipnja 2015. godine, u Krčkoj luci, pred upravnom zgradom Komunalnog društva Vecla, uz pjesmu krčke Bona Forme, otkrivena je nova urbana skulptura Polip i ribe znanog hrvatskog kipara Tomislava Ostoje, što ju je Krčanima, u ovoj posebnoj prilici, donirala Zdenka Infeld.
Pored okupljenih ljubitelja likovnosti i same donatorice, predstavljanju ovog monumanetalnog brončanog reljefa, također su nazočili, ravnateljica krčkog Centra za kulturu Maja Parentić i krčki gradonačelnik Darijo Vasilić.
Čast mi je i zadovoljstvo, uvodi Parentić, pozdraviti gospođu Zdenku Infeld, veliku prijateljicu Dobrinja, a odsad nadam se i Krka - grada povijesti i kulture. Ovom prigodom htjela bi se najsrdačnije zahvaliti kako njoj tako i njezinom pokojnom suprugu, poznatom kolekcionaru svjetskog glasa Peteru Infeldu, što su naš otok pozicionarili na kartu prestižnih likovnih događanja, omogućivši otočanima, kao i gostima, nezaboravne trenutke doživljne u dobrinjskoj Galeriji Infeld, i to uz vrhunske autore od Ede Murtića, Otona Glihe, Mije Kovačića ili Ivana Rabuzina, preko Andyja Warhola, Friedensreicha Hundertwassera, Alfreda Hrdlicka, Markusa Wallazze, Gerharda Kissera ili Güntera Costazze, pa sve do velikana bečke škole fantastičnog realizma uz koje smo otkrivali neke nove svijetove, u isto vrijeme dojmljive, nadahnjujuće i zastrašujuće. Pripremajući se za ovaj govor, priznaje Parentić, između Petera Infelda i kipara Tomislava Ostoje, autora skulpture radi koje smo danas ovdje, otkrila sam jednu sličnost, a riječ je o posvećenosti stvaranju i radu za druge, o čemu nam s jedne strane svjedoče brojne dobrinjske izložbe i Zaklada Infeld, a s druge činjenica kako je Ostoja, 2003. Zagrebu darovo čitav svoj zavidan opus, kao i stan u kojem je postavio ambijentalnu izložbu svojih radova i gdje svake srijede ujutro, još i danas, dočekuje posjetitelje. Riječ je o autoru, nastavlja Parentić, rođenom u Pučišću 1931., koji nakon završene Škole za primijenjenu umijetnost u Splitu, studij nastavljana na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu, djelujući u klasama profesora Antunca, Rukljače, Kršinića i Augustinčića. Kao zanimljivost valja istaknuti njegovu izložbu 1969. priređenu u Mjesnoj čitaonici u gradu Krku, a upravo u tom desetljeću, nakon sugestivnih Otočanki, započinje ciklus Šišaljitih riba, kojem pripada i ovaj odsad krčki reljef. Radi se uglavnom o skulpturama netipičnim u odnosu na njegov cjelokupan opus, sumira Parentić, koje nastaju igrom krupnih blokova na koje postavlja istaljene šiljate oblike što stvaraju oštro lomljene obrise.
Jako me veseli ovaj trenutak, priznaje Infeld, u kojem ćemo okupljenima predstaviti brončani reljef koji je posljednjih dana Krčanima sigurno zadavao mnogo posla, jer trebalo mu je osigurati bazu, pozadinu i rasvjetu, a samu skulpturu izložiti restaurirati. To zanimljivo umjetničko djelo Krčanima poklanjam od srca, jer smatram da moramo učiti od ljudi sličnih mome pokojnom suprugu koji je demonstrirao kako novac ne služi isključivo luksuzu već ga je itekako važno dijeliti s drugima.
Moram priznati, ističe Vasilić, kako ovog trenutka ne bi bilo da s nama nisu dvije osobe, i to naš slikar Italo Samblich, kojem ovo nije prva inicirana skulptura u javnom prostoru grada Krka te Zdenka Infeld, kojoj ovo također ne predstavlja prvu radost darivanja. Stoga možemo biti ponosni što je jedno tako veliko i lijepo djelo poput reljefa Tomislava Ostoje, kao poklon, pronašlo svoje mjesto baš na ovoj krčkoj promenadi gdje će zagirno mnogima uljepšati trenutak prolaska.
Nakon svečanosti otkrivanja reljefne skulpture Polip i ribe, proslava Dana grada na Rivi je zaključena koncertnim programom riječkih Putokaza koji su još jednom demonstrirali uspješno snalaženje u jedinstvenoj fuziji glazbenih žanrova.