19. izvanredna, elektronska sjednica Gradskog vijeća Grada Krka

19. izvanredna, elektronska sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Josip Brusić, održat će se u ponedjeljak, 04. svibnja 2020. godine, s time da je predložen sljedeći Dnevni red.

01. Usvajanje Zapisnika sa 18. sjednice Gradskog vijeća Grada Krka, održane 11. ožujka 2020. godine.

Zapisnik preuzmite: ovdje.

02. Prijedlog Pravilnika o načinu sazivanja i održavanja sjednica Gradskog vijeća Grada Krka elektronskim putem u izvanrednim situacijama.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

03. Informacija gradonačelnika o poduzetim mjerama Grada Krka u vrijeme trajanja epidemije izazvane virusom COVID-19.

Informaciju preuzmite: ovdje.

04. Prijedlog Godišnjeg izvještaja o izvršenju Proračuna Grada Krka za 2019. godinu s prilozima:

– Izvještaj o izvršenju Plana razvojnih programa za razdoblje od 01. 01. - 31. 12. 2019. godine;

– Knjiga izdanih računa 2019. godine;

– Izvod iz knjige javnog duga za 2019. godinu;

– Izvještaj o korištenju proračunske zalihe od 01. 01. - 31. 12. 2019. godine.

Podnositelj Izvješća: Gradonačelnik.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

05. Prijedlog Odluke o raspodjeli rezultata za 2019. godinu.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

06. Izvješće o izvršenju Programa održavanja komunalne infrastrukture za 2019. godinu.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

07. Izvješće o izvršenju Programa građenja komunalne infrastrukture za 2019. godinu.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

08. Izvješće o izvršenju Programa/Plana raspodjele sredstava turističke, ekološke i spomeničke pristojbe/rente, i to:

– Izvješće o izvršenju Programa raspodjele sredstava turističke pristojbe za 2019. godinu;

– Izvješće o izvršenju Programa korištenja sredstava ekološke pristojbe za 2019. godinu;

– Izvješće o izvršenju Plana raspodjele sredstava spomeničke rente za 2019. godinu.

Podnositelj Izvješća: Gradonačelnik.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

09. Izvješće o korištenju sredstava ostvarenih od zakupa, prodaje, prodaje izravnom pogodbom, privremenog korištenja i davanja na korištenje izravnom pogodbom poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske na području Grada Krka u 2019. godini.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

10. Izvješće o korištenju sredstava naknade za zadržavanje nezakonito izgrađenih zgrada u prostoru na području Grada Krka u 2019. godini.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

11. Prijedlog Odluke o zajedničkom obavljanju poslova civilne zaštite na području otoka Krka, odnosno na području Grada Krka, općina Omišalj, Malinska-Dubašnica, Dobrinj, Vrbnik, Punat i Baška.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

12. Prijedlog Odluke o dopuni Odluke o komunalnom doprinosu.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3.

13. Prijedlog Odluke o dopuni Odluke o komunalnoj naknadi.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3

14. Prijedlog Odluke o izmjenama Odluke o socijalnoj skrbi.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3.

15. Prijedlog Odluke o oslobođenju od plaćanja zakupnine za zakup poslovnih prostora za vrijeme trajanja epidemije COVID-19.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

16. Prijedlog Odluke o oslobođenju od plaćanja zakupnine za zakup javnih površina za vrijeme trajanja epidemije COVID-19.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

17. Prijedlog Odluke o oslobođenju od obveze plaćanja komunalne naknade za poslovni prostor i građevinsko zemljište koje služi za obavljanje poslovne djelatnosti, za vrijeme trajanja epidemije COVID-19.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2.

18. Prijedlog Odluke o oslobađanju od obveze plaćanja usluge Dječjeg vrtića Katarina Frankopan Krk za vrijeme trajanja epidemije uzrokovane COVID-19 virusom.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2

19. Prijedlog Zaključka o davanju prethodne suglasnosti na prijedlog Izmjena i dopuna Statuta Grad Krk Dječji vrtić Katarina Frankopan Krk.

Predlagatelji: Upravno vijeće Ustanove i Gradonačelnik.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3

20. Prijedlog Odluke o davanju suglasnosti Komunalnom društvu Ponikve eko otok Krk d.o.o. za dugoročno zaduženje za izgradnju elektroničke komunikacijske infrastrukture otoka Krka u istom infrastrukturnom kanalu kanalizacije EU projekta Ponikve voda d.o.o. Projekt prikupljanja, pročišćavanja i odvodnje otpadnih voda na području otoka Krka.

Predlagatelj: Gradonačelnik.

Materijale preuzmite ovdje: 1, 2, 3, 4.