20. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Josip Brusić, održat će se u četvrtak, 23. srpnja 2020. godine, u Velikoj vijećnici Grada Krka s početkom u 19.00 sati, s time da je predložen sljedeći Dnevni red.

01. Izvješće o prestanku mandata članici Gradskog vijeća i početku obnašanja dužnosti zamjenika članice Gradskog vijeća s prijedlogom Zaključka i davanje prisege.

Podnositelj Izvješća: Mandatna komisija.

Materijale preuzmite: OVDJE.

02. Usvajanje Zapisnika s izvanredne (elektronske), 19. sjednice Gradskog vijeća Grada Krka, održane 04. svibnja 2020. godine.

Materijale preuzmite: OVDJE.

03. Prijedlog I. izmjene i dopune Proračuna Grada Krka za 2020. godinu.

Materijale preuzmite: OVDJE.

04. Prijedlog Odluke o I. izmjeni i dopuni Odluke o izvršavanju Proračuna Grada Krka za 2020. godinu.

Materijale preuzmite: OVDJE.

05. Prijedlozi izmjena Programa/Plana korištenja/raspodjele sredstava turistička,ekološka i spomenička, i to:

a) prijedlog Izmjene Programa raspodjele turističke pristojbe za 2020. godinu,

b) prijedlog Izmjene Programa korištenja ekološke pristojbe za 2020. godinu,

c) prijedlog Izmjene Plana raspodjele sredstava spomeničke rente za 2020. godinu.

Materijale preuzmite: OVDJE.

06. Prijedlog Odluke o I. izmjeni Programa održavanja komunalne infrastrukture u 2020. godini.

Materijale preuzmite: OVDJE.

07. Prijedlog I. izmjene i dopune Programa građenja komunalne infrastrukture za 2020. godinu.

Materijale preuzmite: OVDJE.

08. Prijedlog Programa korištenja sredstava naknade za zadržavanje nezakonito izgrađenih zgrada u prostoru na području Grada Krka u 2020. godini.

Materijale preuzmite: OVDJE.

09. Prijedlog Odluke o izmjeni Odluke o zaduživanju kod Privredne banke Zagreb d.d. za financiranje izgradnje zgrade dječjeg vrtića i jaslica u Krku.

Materijale preuzmite: OVDJE.

10. Prijedlog Odluke o izmjeni Odluke o zaduživanju kod Hypo Alpe-Adria banke d.d. Zagreb (sadašnja Addiko banka d.d. Zagreb) za financiranje projekta školske sportske dvorane u Krku.

Materijale preuzmite: OVDJE.

11. Prijedlog Odluke o III. izmjeni Odluke o zaduživanju kod Hrvatske banke za obnovu i razvitak za financiranje projekta Modernizacija postojeće javne rasvjete u dijelu Grada Krka.

Materijale preuzmite: OVDJE.

12. Prijedlozi izmjena i dopuna odluka vezanih uz realizaciju Projekta prikupljanja, odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda na području otoka Krka, i to:

a) prijedlog Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o prihvaćanju Projekta prikupljanja, odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda na području otoka Krka i pisma namjere o suradnji;

b) prijedlog Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o davanju suglasnosti i jamstva za zaduživanje.

Materijale preuzmite: OVDJE.

13. Prijedlog Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o zaključenju Ugovora o međusobnim pravima i obvezama u svezi izgradnje komunalne infrastrukture - nerazvrstane ceste i uređenja plaćanja komunalnog doprinosa pod uvjetima.

Materijale preuzmite: OVDJE.

14. Prijedlog Odluke o smanjenju sredstava za financiranje političkih stranaka i kandidacijskih lista grupe birača zastupljenih u Gradskom vijeću Grada Krka u 2020. godini.

Materijale preuzmite: OVDJE.

15. Prijedlog Odluke o smanjenju naknade troškova za rad članova Gradskog vijeća i radnih tijela Gradskog vijeća i Gradonačelnika.

Materijale preuzmite: OVDJE.

16. Prijedlog Odluke o smanjenju naknade troškova i nagrade za rad članovima vijeća nacionalnih manjina Grada Krka u 2020. godini.

Materijale preuzmite: OVDJE.

17. Prijedlog Odluke o davanju suglasnosti na Dodatak I. Sporazuma o spajanju fekalne kanalizacije naselja Kornić na uređaj za pročišćavanje otpadnih voda naselja Punat.

Materijale preuzmite: OVDJE.

18. Prijedlozi Odluka u vezi raspisivanja Javnog natječaja za zakup poljoprivrednog zemljišta, i to:

a) prijedlog Odluke o raspisivanju Javnog natječaja za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske na području Grada Krka;

b) prijedlog Odluke o imenovanju Povjerenstva za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske na području Grada Krka.

Materijale preuzmite: OVDJE.

19. Prijedlog Odluke o prihvaćanju kapitalnog projekta Projekt izgradnje širokopojasne mreže sljedeće generacije na otoku Krku, KK.02.1.1.01.0020 Grada Krka.

Materijale preuzmite: OVDJE.

20. Prijedlog Odluke o davanju suglasnosti na Ugovor o sufinanciranju povrata dugoročnog kredita za financiranje izgradnje elektroničke komunikacijske infrastrukture otoka Krka u istom infrastrukturnom kanalu EU projekta.

Materijale preuzmite: OVDJE.

21. Prijedlog Zaključka o pokretanju postupka izbora članova Savjeta mladih i njihovih zamjenika.

Predlagatelj: Odbor za izbor, imenovanja i razrješenja.

Materijale preuzmite: OVDJE.

22. Prijedlog Zaključka o utvrđivanju prijedloga suca porotnika Županijskog suda u Rijeci.

Predlagatelj: Gradonačelnik i Odbor za izbor, imenovanja i razrješenja.

23. Pitanja i odgovori