Otok Krk nedavno je dobio Strategiju razvoja turizma do 2020. koja, pored ostalog, pruža i strateško razvojna usmjerenja, pa uz brend-koncept koji generira željni imidž Krka kao prepoznatljivog otoka s resursno-atrakcijskim osnovama kao što su razvijena turistička infrastruktura, ugostiteljstvo i brojne manifestacije, sve više želi istaknuti i vrlo vrijednu povijesnu, kulturnu i tradicijsku baštinu.
Slijedom navedenog, Turistička zajednica otoka Krka, u suradnji s riječkim Centrom za industrijsku baštinu, pokrenula je projekt objedinjavanja kulturno-umjetničke baštine otoka Krka i njezinu prezentaciju posredstvom modernih tehnologija - multimedijalno i interaktivno. Tako je, s ciljem upoznavanja turista s bogatim i vrijednim nasljeđem, izrađena digitalna karta, inače dostupna putem Internet stranice:
visitkrk.hr. Ovaj interaktivni alat zasad obuhvaća 50-tak lokaliteta, iako će njihov broj kontinuirano rasti, i to sa zadaćom da se javnosti prikažu sve najvažnije točke otočne kulturne, odnosno arheološke i sakralne baštine. One su podijeljene u pet cjelina - (1) arheološki ostaci, (2) crkve, (3) samostani, (4) utvrde i kašteli te (5) sedam administrativnih središta - a na karti su označeni različitim bojama i simbolima. Svaki od tih 50-tak lokaliteta opisan je kraćim znanstvenim, ali pitkim tekstom, zasad dostupnim na hrvatskom i engleskom jeziku, te opremljen fotografijom. U realizaciji ovog projekta sudjelovali su: Ivana Golob Mihić, Ema i Matija Makarun, Ljiljana Brusić, Ivica Brusić Brujo, Gordana Ožbolt i Jana Kegalj.