150. Kolegij: Grad Krk krenuo u izmjene najvažnijih akata

U uredu gradonačeknika, 04. ožujka 2013. godine, održan je 150. sastanak Kolegija na kojem su osim Darija Vasilića nazočili njegov zamjenik Čedomir Miler, Marinko Bajčić, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Grada Krka i Josip Staničić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krka.

Od ostalih prisutni su bili Đimi Skomeršić, voditelj Odsjeka za komunalno gospodarstvo, Radmila Živanović Čop, voditeljica Imovinsko-pravne službe, Marinka Margan, stručna suradnica za društvene djelatnosti i Mladena Cvitković, viša stručna referentica.
Ovotjedno zasjedanje započelo je rješavanjem predmeta Odsjeka za društvene djelatnosti, odnosno prihvaćanjem ugovora Doma zdravlja Primorsko-goranske županije o sufinanciranju tečaja za trudnice koji će se provoditi u krčkom Domu zdravlja. Ovotjedni zaključak nastavlja se na onaj donesen 11. prosince, prošle godine, kada je Grad za prethodno spomenutu namjenu izdvojio 5.796,00 kn. Učenicima Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir (polaznicima 4. T, 4. E i 4. G razreda) odobreno je 3.000,00 kn za organizaciju zajedničke maturalne zabave s time da se van snage stavlja prethodno definiran zaključak kojim se maturalna zabava sufinancira samo gimnazijalcima.
Rješavajući predmete Imovinsko-pravne službe donesene su odluke o davanju u zakup javnih površina za postav privremenih objekata (štandova) na području grada Krka najpovoljnijim predlagateljima.
Rješavajući predmete Odsjeka za komunalno gospodarstvo prihvaćeno je Izvješće godišnjeg Programa gradnje, objekata i uređaja komunalne infrastrukture za 2012. godinu, a sukladno Zakonu o komunalnom gospodarstvu isti će do kraja ožujka na konačno razmatranje i usvajanje biti proslijeđen Gradskom vijeću. Također, prihvaćeno je i Izvješće godišnjeg Programa održavanja komunalne infrastrukture za 2012. godinu s time da se od Odsjeka za proračun i financije zatražilo Izvješće o prihodima i rashodima s osnova održavanja grobrlja. Sukladno Zakonu o komunalnom gospodarstvu Izvješće godišnjeg Programa održavanja komunalne infrastrukture za 2012. godinu na konačno će razmatranje i usvajanje, do kraja ožujka,  biti proslijeđen Gradskom vijeću, kao i Izvješće godišnjeg Plana gradnje komunalnih vodnih građevina za 2012. godinu, i to sukladno Zakonu o vodama. Nadalje, prihvaćena je ponuda ovlaštenog inžinjera elektrotehnike Damira Šiljega za izradu glavnog elektrotehničkog projekta s troškovnikom za Trg Krčkih glagoljaša (Školski trg) na iznos od 15.000,00 kn. Prihvaćena je inicijativa Komunalnog društva Vecla d.o.o. za uređenje dijela plaže Tamaris (ispred Depadance Tamaris) te dijela plaže Bor (ispred Hotela Bor) u gradu Krku, a kako bi se za navedene poslove dobila najpovoljnija ponuda biti će proveden postupak javne nabave. Sa zadaćom popravka sunčališta ispod Hotela Dražica u gradu Krku, prihvaćena je ponuda tvrtke Marvel corporation d.o.o. iz Omišlja na iznos od 58.062,50 kn. Iako je 04. prosinca, prošle godine, za isti posao bila prihvaćena ponuda tvrtke NS AGRO TRADE d.o.o. iz Viškova, prema navodu direktora Komunalnog društva Vecla d.o.o. Nedeljka Dunata, u djeloktug spomenute tvrtke, više ne spadaju traženi radovi. Turističkoj zajednici Grada Krka odobreno je 6.600,00 kn za uređenje trim staze Kornić.
Rješavajući predmete Odsjeka za opće, pravne i kadrovske poslove na znanje su primljeni radni prijedlozi Izmjena i dopuna Poslovnika Gradskog vijeća grada Krka te Izmjena i dopuna Statuta Grada Krka, o čemu će se detaljnije raspravljati na sljedećem sastanku gradonačelnikova Kolegija.