Kino Krk: Megalopolis (Francis Ford Coppola)

Na programu Kina Krk (Trg bana Josipa Jelačića 2) u petak, 18. listopada 2024. godine, s početkom u 20.00 sati, može se pogledati znanstveno-fantastični spektakl Megalopolis čiju režiju potpisuje jedan od najvećih redatelja u povijesti američke kinematografije, Francis Ford Coppola.

Cijena ulaznice za projekcije u Kinu Krk iznosi 3,50 eura, a iste su dostupne putem online servisa mojekarte.hr, no mogu se nabaviti i na ulazu kino dvorane, neposredno pred početak projekcije, ako se prethodno u potpunosti ne rasprodaju. Kinom Krk, od siječnja ove godine, upravlja Udruga Kreativni Krk.

Spomenimo i Facebook profil Kina Krk, kojem je zadaća na jednom mjestu okupiti krčke filmoljupce, s ciljem rasprave o pogledanim ili najavljenim filmovima, filmovima i autorima koje biste željeli pogledati, terminima prikazivanja, dakle o svim relevantnim temama što se tiču kinematografije na otoku Krku.

Američki megalopolis Novi Rim je u raspadu pa gradski oci unajmljuju mladog arhitekta Cesara Katilinu kako bi ga razrušio te na njegovu mjestu izgradio održivu utopiju oslanjajući se pritom na snagu megalona, moćne tvari koja mu omogućuje da kontrolira prostor i vrijeme. Svojim projektom stat će na žulj Franklinu Ciceronu, gradonačelniku koji želi održati status quo. Među njima se nalazi Julija, gradonačelnikova kći razapeta između odanosti prema ocu i ljubavi prema Cezaru. Megalopolis je spektakularna znanstveno-fantastična drama koju je Francis Ford Coppola (trilogija Kum, Apokalipsa danas, Drakula) razvijao posljednjih nekoliko desetljeća i naposljetku financirao vlastitim sredstvima. Svjetsku premijeru film je imao u konkurenciji Filmskog festivala u Cannesu gdje je izazvao veliku pozornost i podijelio kritiku. No svi su složni kako je riječ o jednom od filmova sezone koji potiče na raspravu i opčinjava svojom jedinstvenom i veličanstvenom vizijom SAD-a kao suvremenog i dekadentnog Rima.

Megalopolis: podatci o filmu