Krčki kampovi zaslužili novu seriju priznanja u akciji Naj kamp Adria

U sklopu 12. Hrvatskog kamping kongresa priređenog u Termama Tuhelj, između 12. i 14. studenog 2018. godine, održana je podjela nagrada najboljim hrvatskim i slovenskim kampovima. Osmu po redu akciju Naj kamp Adria iznova je u djelo proveo slovenski kamping portal avtokampi.si.

Izbor najboljeg kampa odvijao se u dva kruga, i to do 29. kolovoza (prvi krug), odnosno do 20. listopada (drugi krug), a svi zainteresirani kampisti mogli su birati između više od 200 slovenskih i hrvatskih kampova, raspoređenih, obzirom na regiju i veličinu, u dvanaest kategorija. Svoje pravo glasovanja na naposljetku je iskoristilo više od 40.000 glasača.

U kategoriji većih kampova na području Kvarnera najviše glasova dodijeljeno je Kampu Čikat nedaleko Malog Lošinja za kojim slijede Kamp Njivice iz Njivica te Kamp Ježevac iz Krka. Kamp Draga iz Mošćeničke Drage proglašen je najboljim manjim kampom na Kvarneru, dok je drugo mjesto zaslužio Kamp Mali iz Baške, a treće Kamp Rapoća iz Nerezina na malom Lošinju. Osim kvarnerskim, nagrade su dodijeljene istarskim i dalmatinskim kampovima, a kao dvije posljednje kategorije izdvojeni su najbolji hrvatski nudistički kampovi, odnosno najbolja hrvatska naselja mobilnih kućica među kojima je vodeću poziciju zauzeo upravo Kamp Krk.

Stranica avtokampi.si vodeći je internetski portal za kampiranje u Sloveniji koji svojim korisnicima nudi informacije o više od 400 kampova u Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji, Crnoj Gori te Bosni i Hercegovini, a godišnje ga posjeti više od milijun kampista. Među korisnicima je omiljen zbog vrlo korisnih i ažurnih informacija o kampovima, kao i mogućnosti da ih se ocjeni.

Rezultati glasovanja za hrvatski Naj kamp Adria 2018.:

Veliki kampovi, Istra

1. mjesto - Kamp Valkanela, Vrsar