Međunarodna ljetna škola hrvatskoga jezika i kulture iznova u gradu Krku

Unatoč epidemiji, i ove će se godine, od 15. do 22. kolovoza, u gradu Krku održati Međunarodna ljetna škola hrvatskoga jezika i kulture za nastavnike i studente hrvatskoga jezika iz dijaspore Fakulteta hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu.

Škola se organizira u okviru projekta Suradnja s hrvatskim autohtonim zajednicama u dijaspori. Predsjednica Organizacijskog odbora Škole je prof. dr. sc. Sanja Vulić, koja je ujedno i njezina voditeljica, a članovi Organizacijskog odbora su asistentica Lidija Bogović, mag. croat. i Petar Kopanica, predsjednik Udruge Knezovi Krčki Frankopani, koja je ujedno i suorganizator programa, za čije održavanje prostorije ustupa Grad Krk.

Uz svakodnevnu nastavu hrvatskog jezika organiziranu u skupinama i prilagođenu znanju polaznika, program obuhvaća jezične i kulturološke radionice i predavanja, kvizove znanja te poučne izlete, kojima spaja učenje i zabavne aktivnosti u jednu neraskidivu cjelinu. Ove godine polaznici dolaze iz Njemačke, Mađarske i Argentine.