Udruga Rukotvorine Krk: Besplatna Školica keramike srijedom za sve kreativne školarce

Uvijek vrijednije članice Udruge Rukotvorine Krk, od 15. svibnja, pa sve do 16. listopada 2024. godine, organiziraju Školicu keramike - seriju kreativnih radionica namijenjenih djeci školskog uzrasta.

Dvosatne radionice keramike odvijat će se jednom tjedno, i to svake srijede od 17.00 do 19.00 sati u prostorijama Udruge, na adresi Trg sv. Kvirina 1, u gradu Krku. Vođenje radionica povjereno je krčkoj kiparici Renati Vojnić, a programom je obuhvaćeno savladavanje modeliranja (oblikovanja) gline i bojanja keramičkih predmeta. Osim tih praktičnih vještina polaznici će dobiti i osnovna znanja o vrstama gline te postupcima pečenja i načinima glaziranja. Za sudjelovanje na ovim besplatnim radionicama potrebna je prethodna prijava, mailom na: rukotvorinekrk@gmail.com ili putem Facebook profila Udruge, slanjem poruke u Inbox.

Financijsku podršku ovom kreativnom programu pružili su: Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.