Etel i Pal Barši odnijeli srebro na Međunarodnom dječjem glazbenom festivalu Kukuriček

U Đurđevcima je, 08. lipnja 2024. godine, u organizaciji Udruge Kukurijek i Turističke zajednice Grada Đurđevca, održan 22. Međunarodni dječji glazbeni festival Kukuriček. Za one koji ne znaju, radi se o poznatoj natjecateljskoj glazbenoj priredbi na kojoj nastupaju zborovi i solisti s autorskim pjesmama. Ove godine na festival se prijavila i Etel Barši zajedno s bratom Palom.

Etel i Pal Barši mladi su multitalentirani Puntari koji se bave različitim aktivnostima, ali najviše ljubavi i vremena posvećuju glazbi. Polaznici su Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova i Škole gitare Cvrčak koju vodi Udruga Kreativni Krk, što je bilo i presudno za nastajanje njihove prve (nadamo se ne i posljednje) autorske pjesme. Motivirana iskustvom snimanja božićnih pjesama i glazbenih spotova u sklopu glazbenih radionica Kreativnog Krka, Etel je predstavila vlastiti tekst i glazbu za pjesmu Dolazi početak, što je oduševilo mentora Luku Adžić-Kapitanovića. Uz puno truda te veliku podršku roditelja i Turističke zajednice Punata, pjesma je snimljena u sjedištu Kreativnog Krka (Studiju Mamut), i to pod voditeljskom palicom Kristijana Vasilića, koji je zajedno s mentorom Lukom zaslužan i za aranžman. Činjenica da su na Kukuričeku Etel i Pal osvojili drugu nagradu u kategoriji najboljih solista do 15 godina govori u prilog tome da se trud itekako isplatio te da je talent neupitan. S nestrpljenjem, sada, očekujemo novu pjesmu i nove uspjehe.