Otočne turističke zajednice s područja PGŽ podržale inicijativu Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu - sudjelovat će u nastavnom procesu mentoriranja studenata

Dodatne mogućnost stjecanja praktičnih znanja studentima opatijskog Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu osigurane su zahvaljujući potpisanim sporazumima o obavljanju Stručne prakse. Direktori i direktorice svih otočnih turističkih zajednica s područja Primorsko-goranske županije dali su svoju podršku Fakultetu te time potvrdili da će od sljedeće akademske godine biti partneri u dijelu nastavnog procesa mentoriranja studenata završnih godina preddiplomskog studija, i to programa Menadžment u turizmu.

U ponedjeljak, 17. travnja 2023. godine, potpisivanju sporazuma prisustvovali su: Dalibor Cvitković (Turistička zajednica Grada Malog Lošinja), Željka Stašić (Turistička zajednica Grada Cresa), Majda Šale (Turistička zajednica otoka Krka), Ivana Kovačić (Turistička zajednica Grada Krka), Ivana Topić (Turistička zajednica Općine Baška), Boris Latinović (Turistička zajednica Općine Dobrinj), Andrea Orlić Čutul (Turistička zajednica Općine Omišalj), Daniel Manzoni (Turistička zajednice Općine Malinska-Dubašnica) i Branko Karabaić (Turistička zajednica Općine Punat). Svoju podršku ovoj inicijativi iskazali su i predstavnici Turističke zajednice Grada Raba, Turističke zajednice Općine Lopar, kao i Turističke zajednice Općine Vrbnik. Sastanku su, također, prisustvovali dekanica, prof. dr. sc. Sandrom Jaković, zatim prodekanica, prof. dr. sc. Marinela Krstinić Nižić i dr. sc. Marina Barkiđija Sotošek, voditeljica diplomskog studija Menadžment u turizmu.

Kao dio programa na četvrtoj godini preddiplomskog studija, studentima se kroz kolegij Stručna praksa omogućava da stečena teorijska znanja primjene u praksi te se tako što adekvatnije pripreme za rad u realnom sektoru. Stručna praksa obvezna je za sve redovite i izvanredne studente, a uspješnim završetkom iste, studenti ostvaruju 14 ECTS bodova. Po završetku Stručne prakse, studenti postaju konkurentniji na tržištu rada, unaprjeđuju svoje praktične vještine te postaju spremniji za izgradnju karijere i savladavanje novih radnih izazova s kojima će se susresti u poslovnoj budućnosti.