Ovogodišnje Ljetne priredbe zatvorio koncert ansambla EX-Arte

U završnici 60. Ljetnih priredbi, 24. kolovoza 2016. godine, na Sceni Zidine nastupio je Ansambl Ex-Arte združivši u ovoj prigodi Sretena Krstića na violini, Danija Bošnjaka na flauti, Jasena Chelfija na violončelu, Srđana Berdovića na lutnji (i gitari) te Krešimira Hasa na čembalu, i tako publici priskrbivši više od sat vremena čistog glazbenog užitka.

U prigodi zatvaranja ovogodišnjeg festivala ansambl je izveo program pod nazivom Baroque Landscapes satkan od djela skladateljskih majstora baroka Carla Philippa Emanuela Bacha (Trio Sonata in C Major Wq 147), Johanna Sebastiana Bacha (Well Tempered Clavier; Sonata No. 1 in G Major, BWV 1027) i Domenica Scarlattija (Sonata). Pomno birane skladbe u izvrsnim aranžmanima Srđana Berdovića članovi ansambla iznijeli su krajnje nadahnuto što se okupljenim ljubiteljima klasike i više nego svidjelo, nagradivši svaku izvedenu numeru snažnim aplauzom.

Ishod koncerta, naime bio je neupitan jer glazbenici poput Sretena Krstića, koncert majstora Münchenske filharmonije i voditelja Zagrebačkih solista, Danija Bošnjaka, jednog od najcjenjenijih domaćih instrumentalista, te Jasena Chelfija, prvog violončela Zagrebačke filharmonije, ponovo su dokazali da jako dobro znaju što rade. A izvrstan temelj za solističke instrumentalne nadogradnje pružili su im Krešimir Has i Srđan Berdović. Uglavnom, Ansambl Ex Arte glazbeni je kolektiv krajnje istančanog ukusa čije izvedbe i zadivljujuća tehnička preciznost nikog ne ostavljaju ravnodušnim!