Peta ovogodišnja ekološka tržnica u gradu Krku

Na lokaciji ispod koprivića u gradu Krku (pored Velikog parka), u utorak, 21. srpnja 2020. godine, s početkom u 09.00 sati, kreće peta ovogodišnja ekološka tržnica čiju organizaciju vodi Udruga Progres Krk kojoj je zadaća promovirati ekološki uzgoj hrane tj. ekološki certificirane proizvode.

U svom najrecentnijem izdanju na tržnici će se moći pronaći aronija i njezine prerađevine, ostalo voće i povrće te prerađevine istog, suhomesnati proizvodi, sirevi, skuta i ostali mliječni proizvodi, tjestenine, med, jabučni ocat, ekološki umaci i namazi te razni sirupi i likeri.

Ovom će prigodom svoje proizvode na ekološkoj tržnici predstaviti otočanima već dobro znani proizvođači: OPG Prenc, OPG Sokić, Kmetija Žagar (BIO Dobrote), OPG Aronija Brolich, SMID, OPG Bogdanić i OPG Loboda Dalj.

Dodajmo tome, kako će se ekološka tržnica do kraja godine odvijati svake prve subote u mjesecu, odnosno tijekom srpnja, kolovoza i rujna dvaput mjesečno, i to prema sljedećem rasporedu: 01. i 18. kolovoza, 05. i 15. rujna, 03. listopada, 07. studenog i 05. prosinca.