Punat: Edukativno-stručni skup Modro-zelene čelarske štorije

Premjerno izdanje edukativno-stručnog skupa pod nazivom Modro-zelene čelarske štorije odvijat će se u Puntu, na Trgu zahvalnosti, u subotu, 22. lipnja 2024. godine, između 10.00 i 13.00 sati. Događanje organizira Udruga pčelara Kadulja otok Krk u suradnji s Hrvatskom udrugom senzorskih analitičara meda, Udruženjem proizvođača meda od kadulje te Udruženjem pčelarskih udruga Primorsko-goranske županije - Primorsko-goranskim pčelarskim savezom. Događanje su podržali Općina Punat i Primorsko-goranska županija.

U sklopu Modro-zelene čelarske štorije pčelarska i stručna zajednica postaju servis građana i potrošača pčelinjih proizvoda. Jer oni će tog dana dobiti priliku kušati najčešće sortne (uniflorne) medove primorske i kontinentalne Hrvatske te se upoznati s pčelarskim sličnostima tih regija, a posredno i s izvornom kakvoćom pčelinjih proizvoda. Događanje, također, donosi prikaz najčešćih patvorina meda uz stručno vođenje izv. prof. dr. sc. Dražena Lušića, predsjednik Hrvatske udruge senzorskih analitičara meda.

Program skupa Modro-zelene čelarske štorije:

Otvaranje i uvodne riječi

Vođena degustacija odabranih medova primorske i kontinentalne Hrvatske

Prikaz najčešćih patvorina meda

Završne riječi i zatvaranje skupa