Svjetski dan multiple skleroze: Četvrti MS Walk Krk okupio 70-ak šetača

Uoči Svjetskog dana multiple skleroze, 25. svibnja 2024. godine, u gradu Krku odrađen je četvrti po redu MS Walk Krk, i to pod motom Svaki korak se broji - Hodaj za one koji ne mogu, čime je 70-ak okupljenih šetača simbolički skrenulo pozornost na probleme s kojima se susreće više od 7.000 Hrvata oboljelih od ove progresivne autoimune bolesti.

Šetači zaista različitih dobnih skupina, pridošli ne samo sa čitavog otoka već i Malog Lošinja, Kostrene i Čakovca, naposljetku su prikupili zavidnih 711.969 koraka, obilazeći Krk i njegovu okolicu. U Hrvatskoj su šetnje, pored Krka, dosad održane u Čabru, Sisku, Osijeku, Petrinji i Rabu, dok će se u ostalim mjestima odrađivati narednih dana. Tako će se sve do 30. svibnja ili Svjetskog dana multiple skleroze, koraci prikupljati diljem svijeta.

Već desetu godinu za redom MS Walk odvija se u mnogim hrvatskim gradovima, i to s namjerom da se javnost upozna s brojnim problemima s kojima se susreću oboljeli te potaknu nova znanstvena istraživanja kako bi se oboljelima maksimalizirala kvaliteta života te u konačnici i pronašao lijek.

Krčku su šetnju svojom donacijom ugodnijom učinili Turistička zajednica Grada Krka, dok ju je na poseban način podržalo i Dobrovoljno vatrogasno društvo Grada Krka.