Triola Kamplin Fest: Četvrta sezona popularne ljetne manifestacije

Četvrtu godinu za redom, od 25. lipnja - 20. kolovoza, Turistička zajednica Grada Krka priređuje Triola Kamplin Fest, popularnu ljetnu manifestaciju čiji je cilj promocija kulture, glazbe i tradicije te obogaćivanje turističke ponude. Uz slobodan ulaz, svi posjetitelji tijekom lipnja, srpnja i kolovoza moći će na slikovitom Trgu Kamplin, okruženom povijesnim kulisama, uživati u različitim glazbeno-scenskim izvedbama, upoznati dio lokalne glazbeno-plesne tradicije te se, pritom, odlično zabaviti.

Glavna karakteristika Triola Kamplin Festa stilska je raznolikost. Budući da je program manifestacije podijeljen na tri tematske cjeline, otud i ideja da ju se nazove prema glazbenoj figuri koja označava tri međusobno usklađena tona. U slučaju krčke triole to je C dur kojeg tvore: C, E i G, a to su, ujedno, i početna slova triju cjelina: [C] Celebrate Local, [E] Easy Going i [G] Good Vibes. Prvom su obuhvaćena tri utorka posvećena različitim vidovima tradicijske glazbe i plesa, drugom tri četvrtka dodijeljena popularnoj glazbi i akustičnim izvedbama, a trećom tri subote, uz atraktivne bendove, namijenjene vrhunskoj zabavi i čistom uživanju!

[C] Celebrate Local

– 25. lipnja, 08. srpnja i 20. kolovoza, u 21.00 sat

Ovogodišnje izdanje Triola Kamplin Festa, 25. lipnja, u sklopu teme Celebrate Local, otvaraju nastupi Folklornog društva Poljica, Klape Vejanke i najstarijeg krčkog kulturnog udruženja Gradske glazbe Krk. Nastupi Kulturno-umjetničkog društva Vrh i Antonija Krištofića, popularnog riječkog glazbenika i dobitnika brojnih festivalskih nagrada koji će publici donijeti program pod nazivom Najljepše od Olivera, na rasporedu su 08. srpnja, dok će Celebrate Local tematske večeri 20. kolovoza zaključiti Kulturno društvo Kornić i Klapa Kastav dosad ovjenčana brojnim nagradama i priznanjima.

[E] Easy Going

– 04. srpnja, 18. srpnja i 25. srpnja, u 21.00 sat

Prva od tri Easy Going večeri, 04. srpnja, rezervirana je za koncert Krčanke Stefany Žužić, natjecateljice popularnog pjevačkog showa The Voice i pjevačice koja se svojom glazbom istaknula u žanru suvremenog popa. Druge večeri, 18. srpnja, publika će uz uživati hitovima čije će vrsne interpretacije donijeti sopranistica Palome Pavan uz klavirsku pratnju Ognjena Gravora, dok će treću, 25. srpnja, obilježiti nastup Dino Antonić Acoustic Trija, predvođenog jednim od najboljih vokala mlađe generacije.

[G] Good Vibes

– 13. srpnja, 20. srpnja i 03. kolovoza, u 21.00 sat

U subotu, 13. srpnja, za Good Vibes i dobro raspoloženje pobrinut će se riječki funk kolektiv Grapevine Babies, dok je. 20. srpnja, na redu Jed Becker's Group - trio posvećen izvođenju standarda bluesa i rocka. U završnici ove tematske cjeline, 03. kolovoza, Trg Kamplin preuzet će Gearbox Cover Band, riječki sastav koji će publiku rasplesati stranim rock, funk, country i disco hitovima.